Kapříkovy šupinky a lovci perel

10.10.2018

Tak přesně v takové sběratele a lovce se proměnilo 7 dětí, které se zúčastnily soutěže v knihovně.

Na sběratele šupinek se na 2 měsíce změnili Nátálka Křižanová, Lukášek a Adélka Nevřalovi, lov perel si vyzkoušely Anna Kozáčková, Tereza Mrázková, Jolana Pospíšilová a Judita Kráčinová.

Za plnění někdy lehkých, ale zvláště pro 4 lovkyně perel složitějších úkolů si na své kapříky nebo lastury mohli nalepit ulovené šupinky nebo perly.

A nejen, že všichni plnili správně všechny úkoly, ale k mému překvapení se pěkně zhostili bonusového úkolu. Tímto úkolem bylo secvičení krátké pohádky nebo pohádkového příběhu.

Sběratelé šupinek si spolu s maminkami připravili veršovanou pohádku o velké řepě s originálními loutkami, které si sami vytvořili.

Nakonec i lovkyně perel se nedaly zahanbit a velmi osobitým způsobem nám sehrály svou verzi Červené Karkulky, která se v jejich podání změnila na "Červenou Knihovku".

Soutěž jsme ukončili v pátek 11. 12. 2015 v knihovně, kde si lovkyně perel i sběratelé šupinek převzali hezké ceny.

Jsem ráda, že i v době počítačů a různých lákadel, si děti v naší obci najdou svou cestu do knihovny.

A protože se blíží Vánoce a konec roku, tak bych Vám chtěla popřát klidné prožití svátků vánočních v kruhu svých nejbližších a do Nového roku zdraví a pohodu.